Adi-pex® Retard 75mg 15kaps Gpharm

Akciová cena

Produkt Adi-pex ® retard 75mg 15tab Gpharm patrí celosvetovo k najlepšie predávaným produktom na chudnutie. Túto skutočnosť garantuje množstvo spokojných užívateľov, ktorí vďaka tomuto prípravku úspešne schudli. Objednajte si ho ešte dnes a začnite chudnúť.

Vyberte si variant:

Cena od 18,00 € 25,00 €

Čo je Adi-pex® retard a prečo sa používa?

Adi-pex retard je prípravok (anorektikum), ktorý tlmí nadmernú chuť do jedla. Potláča pocit hladu a tým uľahčuje dodržiavanie diétnych obmedzení a pokles telesnej hmotnosti. Liečivá látka Phenterminum resinatum je viazaná vo forme polystyrolsulofnátu, z ktorého sa postupne v tele uvoľňuje. Pomale uvolňovanie liečivej látky má za následok neprerušovaný anorektický účinok trvajúcí nejmenej 8 hodín. Adi-pex retard je určený k podpornej liečbe pri diéte u pacientov s obezitou, u ktorých samotná redukčná diéta nestačí k zníženiu telesnej hmotnosti.

Ako dávkovať Adi-pex retard:

Obvykle sa užíva 1 kapsula denne pri raňajkách. Prípravok sa neužíva večer, pretože liečivá látka môže spôsobiť nervozitu a nespavosť.

Dĺžka liečby Adi-pex retard:

Liečba zvyčajne trvá 4-6 týždňov a nemala by prekročiť 3 mesiace. Pokiaľ je plánovaná ďalšia liečba, je možné ju zopakovať až po prestávke, ktorá je rovnako dlhá, ako bola predchádzajúca doba liečby. Súčasne s užívaním Adi-pex retard je potrebné dodržiavať podľa odporúčania lekára diétny režim a zvýšiť telesnú aktivitu. Zníženie telesnej hmotnosti je väčšie, ak dávate prednosť potravinám s nízkou energetickou hodnotou a obmedzíte potraviny obsahujúce tuky a sacharidy. Po ukončení liečby by sa mala nízkokalorická diéta dodržiavať ešte 6 týždňov.

Možné nežiadúce účinky:

Podobne ako všetky lieky, môže mať aj Adi-pex retard nežiadúce účinky. Liek sa zvyčajne dobre znáša, ale môžu sa objaviť závraty, bolesti hlavy, nespavosť, nervozita, sucho v ústach, poruchy chuti, zvracanie, zápcha alebo hnačka. Ďalej sa môžu objaviť bolesti na hrudníku, poruchy sexuálnych funkcií, poruchy močenia a ojedinele kožné vyrážky. Pri užívaní dlhšom ako 3 mesiace je možný vznik srdcových ochorení a liekovej závislosti. Adi-pex retard obsahuje sójový olej. Ak ste alergický na arašidy alebo sóju, neužívajte tento liek. Pri prípadnom výskyte nežiadúcich účinkov, alebo iných nezvyčajných reakcií sa o ďalšom užívaní lieku poraďte s lekárom.

V žiadnom prípade nemôžu Adi-pex retard užívať tehotné a dojčiace ženy. Adi-pex retard sa nesmie užívať súčasne s inými liekmi, ktoré potláčajú chuť k jedlu.


Komentáre

comments powered by Disqus